Hayata Gülen Gözlerle Bakın!
Dr. Mustafa Taşeli Kimdir?

Dr. Taşeli 1966 yılında Lefkoşa’da doğdu. Lise eğitimini  1983 yılında Lefkoşa Türk Lisesinden üstün başarı ile tamamladı. Türkiye üniversite giriş sınavlarının ilk aşaması olan ÜSS (üniversite seçme sınavında) Kıbrıs ikincisi, 2. Aşama sınavı olan  Üniversite Yerleştirme Sınavında (ÜYS) Fen ve Matematik alanında Kıbrıs birincisi oldu. İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesinde Tıp eğitimini  1989 yılında tamamlayarak doktor ünvanını aldı. 1993 yılında İstanbul Haydarpaşa Numune hastanesinde Göz Hastalıkları uzmanlığını tamamladı. 1993 yılından 2000 yılına kadar İstanbul’da uzman doktor olarak çalıştı. 2000 yılında Kıbrıs ‘a kesin dönüş yaparak Lefkoşa da kendi göz kliniğinde görev yapmaya başladı. 2004-2006 yılında Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği'ndeyönetim kurulu üyeliği ve genel sekreterlik görevlerinde bulundu. 2017 yılından itibaren kendi kliniği ile birlikte Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Göz kliniğinde de çalışmaya başladı. Akademik kariyerine ara vermeden devam etmekte olan Taşeli dünyanın bir çok yerinde onlarca seminer ve kongrelere katılmıştır ve aynı zamanda EURETINA ve ESCRS derneklerine üyedir. 2021 yılında Avrupa göz doktorları (ESCRS) kurumunun düzenlediği ve FEBO sınavında başarı kazanarak dünyanın en prestijli göz hekimliği unvanlarından biri olan FEBO unvanı taşımaya hak kazandı. Günümüzde Kıbrıs Türk Oftalmoloji derneğinde Genel başkan olarak görev yapmaktadır.

Dr. Taşeli birçok spor dalı ile özellikle tenis ile ilgilenmektedir. Lefkoşa Şehir Kulubü’nde yönetim kurulu üyesi olup ile bir çok tenis müsabakasında da dereceleri bulunmaktadır.  

  

İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Reddet Kabul Et